AIKATAULU & YLEISINFO

Tapahtuman tiedotus:

Järjestäjä tiedottaa kilpailuun liittyvistä aiheista yleiseen WhatsApp-ryhmään

LÄHTÖLISTAT

TULOKSET

TORSTAI 20.6.2024

  • 17.00 – 19.00 Reitit alustavasti merkittynä, ohjattu reitteihin tutustuminen

PERJANTAI 21.6.2024

  • 8.00-10.00 Kilpailutoimisto avoinna, luentotila Rönkkö
  • 10.30 Kisainfo Supersprintti & Juhannusrintti, luentotila Iso-Pölly
  • 10.45 Kisainfo Perusmatka, luentotila Iso-Pölly
  • 11.00 Kisainfo Juhannuspika, luentotila Iso-Pölly
  • 10.00 Vaihtoalue aukeaa
  • 11.00 Lasten Triathlon
  • 12.00 Supersprintti 13- ja 15v
  • 12.05 Juhannusrintti
  • 13.10 Perusmatka
  • 13.25 Juhannuspika, nuorten sarjat
  • 13.27 Juhannuspika
  • 17.00 – 20.00 Jussibuffetti (kuuluu osallistumismaksuun, norm. aikuiset 22,80€ ja 4-13v lapset 11,40€)
  • 16.30 Palkintojenjako, ravintola O’las
  • 11.00 alkaen Rantasaunat auki

LAUANTAI 22.6.2024

  • 10.00 – 13.00 Vaarojen Pyöräily 1, ajetaan maantiellä, maksuton, ei ennakkoilmoittautumista
  • 18.00 – 21.00 Rantasaunat lämpimänä

SUNNUNTAI 23.6.2024

  • 10.00 – 12.00 Vaarojen Pyöräily 2, ajetaan maantiellä, maksuton, ei ennakkoilmoittautumista

SAAPUMINEN VUOKATTIIN

Saapuessasi autolla Vuokattiin, seuraa Vuokatin Urheiluopiston opasteita. Vuokattiin on myös toimivat yhteydet rautateitse sekä lentäen. Sekä Kajaanin rautatieasemalta että lentoasemalta on toimivat kuljetukset Vuokattiin. 

Kilpailutoimisto sijaitsee Vuokatin Urheiluopiston aulassa luentotila Rönkössä, osoitteessa Opistontie 4, 88610 Vuokatti. Kilpailutoimistoon on opastus ja pysäköinti on järjestetty lähes äärelleen.

Finntriathlon Vuokatin kaikki toiminnot ovat kävelyetäisyyden päässä toisistaan, joten liikkuminen alueella on helppoa. Myös suuri osa majoituksesta sijaitsee aivan kilpailukeskuksen läheisyydessä. 

Kilpailureitit sijaitsevat kilpailukeskuksen ytimessä, joten vältä turhaa liikkumista kilpailujen aikaan klo 11-16 välillä Urheiluopiston alueella. Liikenteenohjaajat opastavat tarvittaessa. Kilpailun aikana parkkialueena toimii Vuokatin Sokos-hotellin ja Vuokatin Hiihtotunnelin parkkialueet

LISÄTIETOJA VUOKATIN PUOLESTA ANTAVAT:

Ann-Mary Ähtävä
ann-mary.ahtava@vuokattisport.fi

Mette Leskinen
mette.leskinen@vuokattisport.fi